Marki

Instalacja montaż pompy ciepła Nibe – Marki

Instalacja pomp ciepła – ogrzewanie zgodne z naturą dla mieszkańców Marek!

Pompy ciepła są coraz chętniej wybieranym źródłem energii w polskich gospodarstwach. Nic dziwnego – są one rozwiązaniem niezwykle oszczędnym, bowiem jedynie transportują ciepło z wody gruntu lub powietrza, a to wiąże się jedynie z opłatami za prąd. W dobie rozwiązań EKO są one również jednym z najlepszych sposobów przysłużenia się dla środowiska w kwestii ogrzewania budynków. Warto również zaznaczyć, że pompy ciepła są rozwiązaniem ekonomicznym i jedynie ich zamontowanie bywa kosztowne. Koszty korzystania są doprawdy niewielkie! Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła i wyzbyć się wszelkich wątpliwości wobec tego typu urządzeń – przeczytaj nasz artykuł do końca. Dowiesz się z niego wielu ciekawostek oraz poznasz firmę nieopodal miejscowości Marki, która o instalacjach pomp ciepła wie wszystko! Zapraszamy do czytania!

Pompy ciepła Nibe Marki

Wbrew pozorom pompa ciepła to nie tylko źródło ogrzewania oraz ciepłej wody. To urządzenie może odpowiadać również za chłodzenie! Mają również wiele innych zalet – m.in. osiągają wysokie parametry wydajności w niskotemperaturowym systemie (np. z ogrzewaniem podłogowym). I, jak wspominaliśmy wcześniej, generują niewielkie koszta – użytkownik płąci jedynie za prąd, bowiem pompa ciepła większość energii czerpie z naturalnych źródeł!

Instalacja pompy ciepła Marki

Największą rolę w instalacji pompy ciepła odgrywa system dystrybucji ciepła w budynku (górne źródło), ponieważ to on wpływa na wydajność pompy ciepła. Nie można zapomnieć i o dolnym źródle (wodzie lub gruncie), którego temperatura decyduje o mocy grzewczej i chłodniczej urządzenia. To źródło ma również niebagatelne znaczenie, gdy wybieramy tryb pracy pompy ciepła. Może ona pracować bowiem samodzielnie lub we współpracy z wodą/gruntem. Jako ciekawostkę warto dodać, większość pomp ciepła daje sobie radę temperaturami zasilania wynoszącymi nawet 65 stopni Celsjusza, jednakże najlepiej sprawdza się jako najzwyczajniejsze zasilanie podłogowe lub ścienne (około 35 stopni Celsjusza).

Montaż pompy ciepła Marki

Decyzję na pompę ciepła oraz jej wybór warto podjąć jeszcze przed budową budynku, ponieważ to znacząco obniża koszta montażu. Gdy znamy rozmiar budynku i pozostałe elementy są wytyczone na działce, możemy połączyć prace ziemne przy budowie z tymi dla pompy. W innym wypadku poniesiemy dodatkowe koszta, za sprawą konieczności wykonania dodatkowych prac. Odwierty dla tych urządzeń zazwyczaj w wykonuje się w ciepłych miesiącach roku (późna wiosna, lato, wczesna jesień), gdy temperatury są bardzo dodatnie. I – jak w przypadku wszystkich prac budowlanych – wszystkie prace powinny być przeprowadzone zgodnie z projektem geologicznym. Wybór pompy wcześniej jest tutaj istotny, ponieważ to od mocy wybranego urządzenia zależy głębokość i ilość odwiertów. Kolejnym etapem jest układanie rurek ogrzewania – jednakże on rusza dopiero po zamontowaniu stolarki konstrukcyjnej i dachu…

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą usług firmy TGBereda. Doskonale znamy się na kotłach gazowych, kotłach na pelet, pompach ciepłach oraz innych urządzeniach związanych z szeroko pojętym ogrzewaniem budynków. Jeżeli mają państwo Państwo jakiekolwiek pytania lub chcą Państwo złożyć zamówienie – zachęcamy do kontaktu! Chętnie omówimy wszelkie etapy montażu pomp ciepła – zarówno tych, poruszonych w artykule, jak i pominiętych. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.