Piece i kotły na pellet

 

Dynamiczny rozwój technologii pozwolił na stworzenie zaplecza urządzeń grzewczych, które odpowiadają potrzebom nowoczesnych użytkowników, są zgodne z wymogami prawa międzynarodowego, a także przyczyniają się do redukcji niebezpiecznych dla środowiska zanieczyszczeń. Ich działanie opiera się na przetwarzaniu bezpiecznych i wydajnych paliw stałych, jak pellet, materiał produkowany z odnawialnych surowców roślinnych. Ulega biodegradacji, co czyni go paliwem wysoce ekologicznym.

Profesjonalne, stalowe piece z podajnikiem na pellet, stanowią nowoczesne rozwiązanie C.O. 5 klasy w domach i przedsiębiorstwach, którym zależy na ekonomicznym i przyjaznym środowisku sposobie ogrzewania.

Zalety kotłów na pellet:

 

  • niska emisja substancji smolistych,
  • wykorzystanie paliwa odnawialnego,
  • niewielka ilość powstającego popiołu,
  • łatwość instalacji i obsługi.

 

Dla kogo kocioł na pellet będzie dobrym rozwiązaniem?

 

Instalację tego rodzaju kotła powinny rozważyć osoby, które nie chcą decydować się na gaz czy węgiel, a którym zależy na niskich kosztach ogrzewania i wygodzie użytkowania. Uzupełnianie zapasu paliwa powinno odbywać się raz na kilka dni, jest to więc dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu na codzienne rozpalanie i dokładanie paliwa. Przed zakupem kotła na pellet należy się upewnić, czy w domu jest miejsce na wygospodarowanie pomieszczenia na kotłownię o wymiarach co najmniej 2 x 3 m.