Bez kategorii

Kotły na pelet Tekla Lazar Mazowieckie

Kotły na pelet do każdego domu i budynku usługowego!

Wśród dzisiejszych metod, które wykorzystywane są do ogrzewania domu/mieszkania, istnieje wiele takich, które przyniosą ogromne korzyści. Jedną z nich jest inwestycja w kotły na pelet. A dlaczego? Jest to w pełni ekologiczne. Paliwo to, składa się w pełni lub częściowo z substancji roślinnych, które pochodzą z ziem rolnych. Do celów grzewczych używa się energii, jaka jest w nich zawarta. Bardzo znanymi i lubianymi markami tychże kotłów Tekla i Lazar, dostępnych w województwie Mazowieckim. Nieco więcej na ich temat zdradzimy poniżej. Zachęcamy zatem do przeczytania artykułu do końca.

Kotły na Pelet Tekla

Czym właściwie jest pelet? To nic innego, jak granulat opałowy, który ma wysoką kaloryczność. Prasuje się go pod ciśnieniem. Nie zawiera dodatkowych substancji klejących. Dzięki temu produktowi, możliwe jest ogrzewanie nawet większych budynków, w których prowadzi się działalność usługową. Aby mieć pewność, że pelet jest dobrej jakości, trzeba zwrócić uwagę na jego konsystencję. Powinien być suchy i mieć odpowiednią gęstość. Kotły Tekla zostały zaopatrzone w automatyczny podajnik. Dzięki temu, paliwo które znajduje się w zbiorniku, znajduje się od razu wewnątrz paleniska. Jeśli chodzi o  podajniki, wyróżniamy kilka rodzajów: ślimakowe, współpracujące z obracającym się świdrem, pneumatyczne. W przypadku tych ostatnich, możliwy jest transport paliwa na daleki zasięg, nawet z podziemnego magazynu. Rozwiązanie to, sprawdza się w przypadku montowania kotła po zewnętrznej stronie budynku.

Kotły na pelet Lazar

Jeśli chodzi o inne kotły na pelet, np. pochodzących od marki Lazar. Można zaopatrzyć się w model, który umożliwia wymianę palnika, mogącego spalać agropellet bądź drewno. Wszystko to, odbywa się oczywiście przy odpowiedniej wentylacji i nie ma również żadnych przeciwwskazań, by zamontować dodatkowe czujniki temperatur. Skupiając się na pelecie, warto mieć pojęcie o normach, jakie powinien spełniać. Trzeba zatem zwrócić uwagę na:

  • – wartość opałową
  • – dopuszczalną zawartość pyłu
  • – odpowiednią wilgotność
  • – wymiar oraz gęstość

W przypadku używania peletu o słabej jakości można narazić się na różne problemy, jakie wystąpią w kotle a zaliczają się do tego np.: zapchany podajnik, nadmiar popiołu, zgorzel na palniku, słabo rozgrzany piec. Aby nie mieć z tym do czynienia, należy zawsze zaopatrywać się w paliwo najwyższej jakości.

Kotły na pelet – Mazowieckie: najlepsza oferta od zaraz

Dodatkowo… Ogrzewanie pelletem, w skali roku jest o wiele tańsze, od tradycyjnego. Dzięki temu, można sporo zaoszczędzić i odciążyć przy tym środowisko od toksyn. Wyżej wspomniane marki prezentują wysoką jakość i cieszą się zadowoleniem wśród wielu klientów. Więcej szczegółów można znaleźć w naszej ofercie.  Kotły dostępne są na terenie województwa Mazowieckiego. Oferujemy pełen profesjonalizm zarówno podczas wyboru urządzenia, jak i przy jego instalacji. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i staramy się spełnić  jego wszystkie potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *