Wawer

Instalacje montaż pompy ciepła Nibe – Wawer

Ekologiczne i ekonomiczne pompy ciepła dla mieszkańców Wawer!

Pompy ciepła to doskonałe źródło energii, które jest coraz częściej i chętniej stosowane w polskich gospodarstwach. Pozwalają one na dużą oszczędność, ponieważ są one urządzeniami, które nie wytwarzają ciepła, a jedynie je transportują. W związku z tym, użytkowanie pomp ciepła wiąże się jedynie z opłatami za prąd, który przesyła ciepło z wody, gruntu lub powietrza. Mimo, że to niezwykle ekonomiczne rozwiązanie, budzi wiele wątpliwości, ponieważ zamontowanie tego urządzenia bywa kosztowne. Ponadto, wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę z zalet – nie tylko dla nas, ale i dla środowiska – płynących z korzystania z pomp ciepła. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ich temat i poznać firmę nieopodal wioski Wawer, która o tego typu instalacjach wie niemal wszystko – przeczytaj nasz artykuł do końca!

Pompy ciepła Nibe Wawer

Pompa ciepła to niezwykle praktyczne urządzenie, które zapewnia nie tylko ciepłą wodę. Może odpowiadać również za chłodzenie lub wspomagać ogrzewanie basenu. Najważniejszym zastosowaniem pompy ciepła jest jednak ogrzewanie domu. Doskonale radzą sobie one w niskotemperaturowym systemie (np. z ogrzewaniem podłogowych), osiągając wysokie parametry wydajności. Pompa ciepła czerpie większość energii z natury, więc – tak jak wspominaliśmy wcześniej – użytkownik płaci tutaj jedynie w ich przypadku za prąd.

Instalacje pompy ciepła Wawer

Najważniejszym elementem w instalacji pompy ciepła jest system dystrybucji ciepła w budynku (górne źródło ciepła), ponieważ wpływa on na efektywność pracy pompy ciepła. Temperatura dolnego źródła (np. grunt lub woda) wpływa na moc grzewczą i chłodniczą urządzenia oraz ma znaczenie przy wyborze trybu pracy pompy. Warto mieć na uwadze tutaj fakt, że pompa ciepła może pracować samodzielnie lub we współpracy z drugim źródłem, a większość dostępnych urządzeń tego typu może pracować z temperaturami zasilania wynoszącymi nawet 65 stopni Celsjusza! Najlepiej sprawdza się jednak zasilanie podłogowe lub ścienne przeliczone na około 35 stopni.

Montaż pompy ciepła Wawer

Wybór pompy ciepła i sama decyzja o jej montażu powinna być podjęta jeszcze przed budową – najlepiej w momencie, gdy jest już rozmiar budynku i cała reszta wytyczona na działce. Wówczas można ograniczyć koszta montażu, ponieważ prace ziemne przy budowie można połączyć z tymi dla pompy. W innym wypadku, jeśli budynek już istnieje, koniecznością będzie wykonanie dodatkowych prac i m.in. zniszczenie kawałka ogrodu. Odwierty dla pompy ciepła najlepiej wykonać w porze ciepłej, gdy temperatury są dodatnie (wiosna, lato, wczesna jesień). Ich głębokość i ilość zawsze będzie uzależniona od mocy wybranej przez nas pompy oraz warunków danego terenu. Wszystkie prace powinny być wykonane w oparciu o projekt geologiczny. Kolejne etapy instalacyjne ruszają, gdy budynek ma już postawiony dach i zamontowaną stolarkę konstrukcyjną – wówczas układa się rurki ogrzewania (zazwyczaj) podłogowego. Warto wówczas, aby pierwszym „wykończonym” pomieszczeniem w budynku była kotłownia.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą usług TGBereda. Posiadamy wiedzę z zakresu kotłów gazowych, kotłów na pelet, pomp ciepła oraz innych urządzeń związanych z ogrzewaniem budynków. Jeżeli mają państwo Państwo jakiekolwiek pytania lub chcą Państwo złożyć zamówienie – zachęcamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *